බදාදා, ඔක්තෝබර් 4, 2023
විදෙස් පුවත්

යුක්රේනයට යුද ආධාර සැපයිම යුරෝපීය රටවල අයවැයට දැඩිව බලපා ඇතැයි බිල්ගේට්ස් පවසයි

Share Button

යුක්‍රේනයට යුධ ආධාර සැපයීම යුරෝපීය රටවල අය-වැයට බරපතල ලෙස බලපා ඇතැයි ඇමරිකානු ව්‍යාපාරික බිල් ගේට්ස් පවසයි. මෙම තත්ත්වය අප්‍රිකානු රටවලට ලැබෙන ආධාර කෙරෙහි දැඩිව බලපා ඇති බව කෙන්යාවේ සංචාරයක නිරත ඔහු පෙන්වා දෙයි. යුක්‍රේන අර්බුදය යුරෝපයේ අය-වැය ක්ෂය කර ඇත. බොහෝ පුණ්‍යායතන සහ පදනම් යුක්‍රේනය වෙත අරමුදල් හරවා යැවීමට පටන් ගෙන ඇති බවද ඔහු කියයි. ඉදිරි වසර හතර තුළ අප්‍රිකාවට ඩොලර් බිලියන 7 ක ආධාර ලබා දීමට ද ඔහු පොරොන්දු වෙයි. කුසගින්න, රෝග, දරරිද්‍රතාවය සහ ස්ත්‍රී පුරුෂ සමාජභාවය පිළිබඳ අසමානතාවට එරෙහි ව්‍යාපෘති සඳහා මෙම මුදල් යොමු කෙරේ.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *

Captcha loading...