හොරොව්පතානේදි රෝගීන් දෙදෙනෙකු මියයාමේ සිද්ධිය පිලිබදව විමර්ශන ඇරඹෙයි

Share Button

හොරොව්පතාන රුවන්වැලි මධ්‍ය මහ විද්‍යාලිය ක්‍රිඩාංගනයේදි පැවැති විශ්ව බලයෙන් රෝග සුවකරන බව කියන පුද්ගලයෙකුගේ වැඩසටහනකට සහභාගී වු රෝගීන් දෙදෙනෙකු මියයාමේ සිද්ධිය පිලිබදව සහකාර පොලිස් අධිකාරිවරයෙකුගේ ප්‍රධානත්වයෙන් විමර්ශන ඇරඹෙයි එම වැඩසටහන මෙහෙයවු පුද්ගලයාගෙන් ද පොලිසිය ප්‍රකාශයක් සටහන් කරගෙන තිබේ. මරණයට පත්වු දෙදෙනාගේ පශ්චාත් මරණ පරික්ෂණ වාර්තාව ලැබුණු පසු ඉදිරි නෛතික ක්‍රියාමාර්ග ගන්නා බව පොලිස් මුලස්ථානය කියයි.
පසුගිය සෙනසුරාදා පැවැති මෙම වැඩසටහනට දිවයිනේ විවිධ ප්‍රදේශවලින් අසාධ්‍ය රෝගින් හා විවිධ රෝගාබාධ වලට ලක්වු පිරිස් තම භාරකරුවන් සමග පැමිණ සිටියහ. ඒ අතරින් අසාධ්‍ය රෝගිහු දෙදෙනෙක් හොරොව්පතාන රෝහලට ඇතුලත් කිරිමෙන් පසුව මියගියහ. ඔවුහු කලුතර හා ගාල්ල ප්‍රදේශවල පදිංචිකරුවෝ වෙති. අනුරාධපුර රෝහලට තවත් 9 දෙනෙකු ද හොරොව්පතාන රෝහලට තවත් 9 දෙනෙකු ද ඇතුලත් කර තිබේ.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *

Captcha loading...