බදාදා, ඔක්තෝබර් 4, 2023
දේශීය පුවත්

කළුතර ලවන මිශ්‍ර ජලය පානය කරන ජනතාවට කඩිනමින් විසදුම් ලැබෙන ලකුණු

Share Button

අලුත්ගම අගලවත්ත මතුගම ඒකාබද්ධ ජල ව්‍යාපෘතියේ ඉදිකිරීම් කඩිනම් කරන්නැයි රාජ්‍ය අමාත්‍ය ජයන්ත සමරවිීර මහතා අද බලධාරින්ට උපදෙස් දුන්නේය කඵතර කෙත්හේන ජල පවිත්‍රාගාර පරිශ්‍රයේ නිරීක්ෂණ චාරිකාවකට එක්වෙමින් රාජ්‍ය ඇමතිවරයා මේ බව පැවසීය මේ දිනවල කඵඟගට ලවන ජලය මිශ්‍රවීම නිසා ප්‍රදේශ රැසක ජනතාව විශාල පිඩාවකට පත්ව සිටිති  මීට විකල්ප ලෙස ආරම්භ කර ඇති ජල ව්‍යාපෘතියේ කටයුතු අවසන් කිරීමට නියමිතව ඇත්තේ මේ වසරේ දෙසැම්බර් මාසයේදීය  ඉන්දිය රජයේ ආධාර මත ඊට වැය කෙරෙන මුදල රුපියල් බිලියන 32 කි  ලවන මිශ්‍ර ජලය පාවිච්චි කරන ජනතාවගෙන් ජල ගාස්තු අය නොකරන ලෙසද ඔහු බලධාරින්ට දැනුම් දුන්නේය මේ පිළිබඳව ජනාධිපතිතුමා අගමැතිවරයා මෙන්ම විෂයභාර ඇමතිවරයා දැනුවත් කරන බව ජයන්ත සමරවීර මහතා කීවේය

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *

Captcha loading...