හදිසි නිතිය මේ සතිය තුළ ඉවතට

Share Button

දැනට ක්‍රියාත්මක හදිසි නීතිය මේ සතිය අවසන් වනවිට ඉවත් කිරීමට හැකිවනු ඇතැයි ජනාධීපති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා විශ්වාසය පළකරයි.

මේ වනවිට රට ස්ථාවර පවතින බැවින් හදිසි නීතිය දීර්ඝ කිරීමේ අවශ්‍යතාවයක් නැතැයි ජනාධිපතිතුමා පෙන්වා දෙයි. කොළඹ දී ඊයේ පැවති විද්වත් වෘත්තිකයින්ගේ සංගම් සම්මේලනයේ 2022 සම්මාන උළෙලට ප්‍රධාන ආරාධිතයා ලෙස එක්වෙමින් ජනාධීපතිතුමා එම කරුණු සදහන් කළේය.

රට ගොඩනැගිම සදහා මේ වනවිට ක්‍රියාමාර්ග රැසක් ගෙන තිබෙ. ඒ සදහා සැමගේ සහාය අවශ්‍ය බව ජනාධීපතිතුමා පැවසීය. ඩයස්පෝරාවේ සහාය ශ්‍රි ලංකාවට ලබාගැනිම සදහා ඩයස්පෝරා කාර්යාලයක් ශ්‍රි ලංකාවේ පිහිටුවිම කෙරෙහි රජයේ අවධානය යොමු වි ඇතැයි ද ජනාධීපතිතුමා සදහන් කළේය.

රට මුහුණ දි ඇති වත්මන් අර්බුදයෙන් ගොඩ ඒමට විද්වත් වෘත්තිකයන්ගේ මගපෙන්විම් අත්‍යවශ්‍ය බව එම අවස්ථාවට එක් වු කතානායක මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මහතා පැවසිය.

දූෂණ විරෝධි පනත් කෙටුම්පත සම්මත කර ගැනිම රජයේ අරමුණ බව ඇමති විජේදාස රාජපක්ෂ මහතා එහිදි පැවසිය. ඒ සදහා විද්වත් වෘත්තිකයන්ගේ අදහස් හා යෝජනා ලබා ගැනේ. පනත් කෙටුම්පත සදහා දැනටමත් ඇමති මණ්ඩල අනුමැතිය ලැබි ඇතැයි ඔහු සදහන් කළේය.

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රි එරාන් වික්‍රමරත්න මහතා පැවසුවේ රට මුහුණ දි ඇති අභියෝග ජයගත හැක්කේ වර්තමානයට ගැලපෙන ප්‍රතිපත්ති හදුන්වාදිමෙන් පමණක් බවයි. ඒ සදහා පාර්ලිමේන්තුව ශක්තිමත් කිරිමේ අවශ්‍යතාව ඔහු පෙන්වා දුන්නේය.

විද්වත් වෘත්තිකයන්ගේ සංගමයේ සභාපති දුලිත පෙරේරා මහතා ද අදහස් දැක්වීය.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත.

Captcha loading...